Fallout (2024)
Fallout: Sezon 1 Fallout sezon 1, odcinek 1
odcinek Fallout (2024)

Koniec

The End 1h 14m
7,6 1 618
ocen
7,6 10 1 1618
Fallout
powrót do forum s1e1

Już w pierwszym odcinku mamy wątek z osobą trans, bo wiadomo że po nuklearnej apokalipsie hormony dostępne są jak dropsy i można "być sobą". Klimat serialu jest super, ale takie wtrącenia dla zaspokojenia ludzi alfabetu wytrącają co chwilę z imersji.

ocenił(a) serial na 7
toperzniet

Leworęczni w przeciwieństwie do tzw. transów, to normalni ludzie.

ocenił(a) serial na 8
Veselar

Nic nie zrozumiałeś z mojego komentarza, co?

ocenił(a) serial na 8
toperzniet

Porównujesz gruszki do jabłek, co tutaj rozumieć?

ocenił(a) serial na 8
Dark_Sider

Nie porównuję gruszek do jabłek. Wskazuję, że czasy się zmieniają i jeszcze stosunkowo niedawno osoby leworęczne były uważane za upośledzone i chciano ich nawracać. Dzisiaj z kolei jest to uważane za normalne i nikt nie ma z tym problemu. Już nie wspominając o choćby czarnoskórych, którzy w latach 60. w Stanach mieli osobne toalety, nie wpuszczano ich na uniwersytety i generalnie traktowano jak podludzi (niektórzy niestety dalej tak uważają). Więc, gdy taki użytkownik tito86 pisze, że osoby homoseksualne / transpłciowe są chorymi psychicznie dewiantami, no to przedstawiam fakty z niedalekiej historii, które jasno wskazują, że za X lat większość będzie wzruszać ramionami na takie "dewiacje", bo będą one zapewne uważane za coś zwykłego i szeroko tolerowanego. A głupie komentarze w internecie zostaną.

ocenił(a) serial na 8
toperzniet

Bycie mańkutem w porównaniu do aberracji własnej seksualności to dosyć mocny odjazd. Jak nie widzisz w tym rozbieżności, to niestety istnieje duże ryzyko, że nie będę w stanie ci tego wytłumaczyć. Homoseksualizm był chorobą do lat 90, zgadnij ilu speców w WHO zginęło za to? To nic, początkiem upadku każdej rozwiniętej cywilizacji był przesadny liberalizm, gdy już zachodni świat upadnie ciekaw jestem jak przywita was ten islamski i azjatycki. :)

ocenił(a) serial na 9
Veselar

Zgaduje, ze z twoim myśleniem, jakbyś żył w średniowieczu, to pierwszy byś leciał, żeby palić leworęcznych na stosie.

ocenił(a) serial na 7
Mirel

hehe bo rozumiecie, CIEMNOGRUTTT XD

syf0n

To nie jest kwestia "rażenia" języka, tylko wolności osobistej, którą zabiera się z przyczyn ideologicznych, gdzie totalizująca się władza (Kanada, Szkocja, Hiszpania) nakazuje wierzyć w coś co obiektywnie nie istnieje i jest sprzeczne z biologią (a zatem jest pojęciem stricte ideologicznym). I w dodatku władza ta każe nazywać to coś zaimkami (mowa oczywiście o 51 genderach) - pod sankcją karną, a więc śmiercią cywilną w większości istotnych zawodów społecznych (wymóg niekaralności).

ocenił(a) serial na 7
None200

xD ale wiesz, że to co piszesz to jest bełkot? nic takiego, co piszesz w tych krajach nie ma miejsca, to są tylko pierdoły opowiadane w tych filmikach co ci youtube wyświetla w polecanych. serio, to nie jest rzeczywistość, to są twórcy filmików dla takich frajerów jak ty co wierzą w każdą pierdołę co im sie powie.
co tam jeszcze? płaska ziemia, szczepionki czy zodiaki?

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Ten co opiera swoje przemyślenia na danych i badaniach...psia mac.
Jaki belkot? Doksztalc sie, bo dokladnie o taka wolnosc Jordan Peterson walczyl na uniwerku w Kanadzie pare lat temu.

ocenił(a) serial na 7
Sisshyr

xD hahaha jordan piterson!, o nie mogę, to polaczki jeszcze oglądają tego klauna?? hahahaha, dooobra, spoko, dżordan ci powiedział, no tak. to wszystko wyjaśnia. to ja podziękuję za dalszą rozmowę, a ty idź posprzątaj pokój.

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Jaka rozmowe? Ty nie rozmawiasz tylko belkoczesz i obrazasz innych. Nigdzie nie napisalem ze ogladam Petersona, tylko, ze walczyl o takie rzeczy juz pare lat temu odnoszac sie do Twojego blyskotliwego "nic takiego, co piszesz w tych krajach nie ma miejsca".
Pie*dolisz trzy po trzy udajac cfaniaka i chyba czas juz skonczyc.

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Pomijajac juz, ze forma odpowiedzi jak u nastolatka, tak samo jak budowanie argumentacji.

ocenił(a) serial na 7
Sisshyr

zabolało z tym pitersonem, co? tatusia ci oplułem.

ocenił(a) serial na 7
Sisshyr

peterson o nic nie walczył, tylko dał takich chłopcom jak ty i tutaj zgromadzeni tożsamość. tożsamość opowiedzianą, między innymi, przez opozycję - "kim nie jest duży chłopiec? lewakiem i transem. duzy chłopiec pokonuje smoki i sprząta pokój". 

ogarnij się, to tylko nawiedzony kaznodzieja z drugiego końca świata.

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Masz jakis kompleks Petersona, ze tak do niego wracasz?

Caly watek jest o tym, ze nie rozumiesz, że "To nie jest kwestia "rażenia" języka, tylko wolności osobistej," - a nawiazanie do Petersona zaistnialo tylko dlatego, ze jako opierajacy swoje przemyslenia na badaniach i faktach (tak sie w innym komentarzu tym szczyciles) zaprzeczales, aby taka sytuacja jak na tym uniwerku z Petersonem miala miejsce. A miala.

Mozesz mnie obrazac, malo sobie z tego robie, bo nie stanowisz zadnej wartosci w moich oczach, wiec jakos mnie nie ruszaja te twoje odzywki. Ale z przyjemnoscia pokazuje za to Twoja hipokryzje.

ocenił(a) serial na 7
Sisshyr

ale jakiej wolności osobistej? xD że ktoś cie prosi o używanie zaimków? ojejciu jejciu, jaki biedny płatek śniegu, wolność mu odbierają, bo musi nowego słowa użyć. o boziu boziu, biedna dzidzia.


a jakby ci rodzice dali na imię Alfons albo Adolf i byś je zmienił w urzędzie na Robert i prosił kolegów i rodzinę, żeby używali nowego imienia, a oni by to olali i nadal mówili "Alfons chodź na obiad" i twierdzili, że nastajesz na ich wolność osobistą oczekując innego imienia? to by było ok? bo to jest dokładnie to samo.

sytuacja na uniwersytecie miała miejsce taka - peterson jest pajacem i myśli, że świat się kończy, bo ktoś mu każe mówić do drugiej osoby z szacunkiem. popłakał sobie w mediach, a prawo wprowadzono w 2017 i jakoś więzienia nie są pełne ludzi, którzy nie potrafią nawet odmienić słowa tak jak się ich prosi. koniec historii. prawo weszło i co? nic.

bo ta cała prawicowa histeria to są bajki od kaznodziei dla małych przestraszonych facecików, którzy mniej się boją życia, gdy nienawidzą sobie jakiejś garstki ludzi, bo muszą kilka słów inaczej mówić.


to, że was to boli jest po prostu oznaką żałosnej małostkowości, słabości i niechęci do zrozumienia drugiej strony.

bo jeszcze raz - ile takich osób znasz osobiście? z iloma rozmawiałeś i postarałeś się zrozumieć? z żadną, bo jedyne co wiesz, to to co ci powiedzą w filmikach na youtube. prove me wrong.

ocenił(a) serial na 7
syf0n

"ale jakiej wolności osobistej? xD że ktoś cie prosi o żywanie zaimków? ojejciu jejciu, jaki biedny płatek śniegu, wolność mu odbierają, bo musi nowego słowa użyć. o boziu boziu, biedna dzidzia."

Jakbys mnie prosil, zebym mowil do ciebie 'ona/ono' to ja bym grzecznie odmowil, i nazywal cie zgodnie z 2 plciami, 'on'. I wtedy bylo by wszystko w porzadku. Ty prosisz, ja odmawiam, oboje mamy zachowana wolnosc osobista.

Problem jest gdy ty kazesz mi na siebie mowic 'ono', choc ja wiem ze jestes 'on' zgodnie z zasadami plci.

Idac twoja logika, jak kaze sie nazywac 'Panem Syf0na' to tez na to przystaniesz i bedziesz mowil do mnie "Pan syf0na" ? A jak pojde dalej i poprosze o "Ten co jebie syf0na w dupsko"? To tez sie na to zgodzisz, tak jak chcesz zebym ja sie zgodzil na te wymyslane zaimki?

Sisshyr

"Ty prosisz, ja odmawiam, oboje mamy zachowana wolnosc osobista."
*obaj

ocenił(a) serial na 7
Nabongodonozor

Mam nadzieje, ze obaj ;) ale racja, blad sie wkradl.

ocenił(a) serial na 7
syf0n

i jeszcze fun fakt: w 2017 gdy sie to działo ja też byłem konserwą, brandzlowałem się do jp i oglądałem jakiś sargonów i inny kał. tylko potem poszedłem na terapię, poznałem miłych i kochających ludzi i mi przeszło. zrozumiałem, że jestem okłamywany i karmiony kłamstwami, które robią ze mnie złego, wiecznie wkurzonego, małego człowieczka i jeszcze wmawiając, że tak wygląda bycie mężczyzną.

ocenił(a) serial na 8
syf0n

Kolega zapewne nie słyszał o inkluzywności? Co się dzieje w takich gigantach jak Google czy Disney? Ignorancja to wrota tranzytowe dla postępowych ideologii.

ocenił(a) serial na 7
Dark_Sider

tobie też dżordan o tym opowiadał, o tych wrotach tranzytowych? xD o czym jeszcze? o homarach było też czy o neomarksiźmie?

ocenił(a) serial na 8
syf0n

Drwisz z realnych problemów, to bardzo dorosłe z twojej strony.

ocenił(a) serial na 7
Dark_Sider

zgadza się - drwię z ciebie - bo to ty jesteś problemem.

ocenił(a) serial na 8
syf0n

Implikujesz swoje problemy u innych osób, tabletki już wzięte?

ocenił(a) serial na 7
Dark_Sider

używasz słów, których nie rozumiesz.

koniec rozmowy.

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Zaimek ,,ono" nie jest nowy, ale jak ktoś mówi ,,zobaczyłom" to prędzej mozna uwierzyć, że ktoś uważa się za ,,to krzesło".

ocenił(a) serial na 7
Freeman_10

aha. i tak myślisz, że te osoby, co używają tych zaimków, myślą, że są krzesłami? serio, tak sobie siedzisz, czytasz te napisy w serialu, widzisz słówko "zobaczyłom" i myślisz sobie "hmmm.. ta postać chyba myśli, ze jest krzesłem".

to bardzo wiele wyjaśnia

ocenił(a) serial na 5
syf0n

w społeczności lgbtqwerty są przecież psy koty a nawet helikoptery ty nietolerancyjny syfonie ty...

ocenił(a) serial na 7
tito86

to dawaj, pokaż mi osobę, która uważa się za helikopter. dawaj, wrzucaj link, albo napisz co mam wygooglować.

tylko że ja wiem, że nie wrzucisz pacynko, bo nic takiego nie istnieje.

to tylko bajeczka, którą jedni konserwatyści opowiadają innym konserwatystom przed snem.

ocenił(a) serial na 5
syf0n

uuu a czemu nie zapytasz o psa i kota ? xD
pies, kot, krowa, koń ok a krzesło już nie ? :)

ocenił(a) serial na 7
tito86

to jest bełkot, co piszesz.
dawaj ten helikopter pokazuj.

ocenił(a) serial na 5
syf0n

jaki bełkot ? są psy na paradach lgbtqwery xD skoro są psy to może być też krzesło albo helikopter xD czy nie ? nie wiem... nie jestem specjalistą od chorób psychicznych w tej zdemoralizowanej społeczności :) ty widzę jesteś w temacie to może mnie oświecisz jak to jest z tymi psami i czy można być np wielbłądem ? albo rysiem ? a krzesłem albo stołem już nie ? xD
no chyba, że dla ciebie to nie jest normalne ?

ocenił(a) serial na 7
tito86

jak nie jesteś specjalistą, to nie pisz.
a nie jesteś, bo jesteś ruskim trolem po 5 klasach podstawówki.

jak zwykle zwracam się do wszystkich czytających - to, co wypisuje tutu86 i armia innych klaunów na filmwebie pokrywa się z 100% z przekonaniami kremla i rosyjskiej cerkwi.

antymniejszościowa, antylewicowa i antyzachodnia nagonka to część rosyjskiej wojny hybrydowej.

***
-Mniejszości nam nie zagrażają, to tacy sami Polacy, ja wszyscy.
-Lewica nam nie zagraża, lewica (również narodowa) ma 130 lat tradycji w Polsce
-Zachód nam nie zagraża, musimy być złączeni razem w walce w rosyjskim agresorem
***

ktokolwiek mówi inaczej - jest świadomym bądź nie, sprzymierzeńcem kremla i sieje nienawiść wśród Polaków.

ocenił(a) serial na 5
syf0n

Do wszystkich
powtarzam po raz kolejny ja tu reprezentuje normalność!
są były i będą tylko dwie płcie i jest to fakt biologiczny a nazywanie tego kremlowską propagandą to nowa forma ataku lewicy na ludzi o konserwatywnych poglądach broniących wartości rodzinne!

-Mniejszości są i były i będą ale nie mogą nam dyktować jak mamy żyć i domagać się specjalnego traktowania a ludzi chorych psychicznie powinno się leczyć a nie rozpowszechniać ich zaburzenia celem depopulacji narodowej!
-Lewica jest zagrożeniem ponieważ dąży do komunizmu... ustroju, który jest odpowiedzialny za ludobójstwo przewyższające swoja skalą wszystkie wojny światowe i zarazy!

Obrona wartości moralnych i rodzinnych to nie stawanie po stronie kremla wręcz przeciwnie to Rosja sponsoruje w UE partie zielonych i ekozamordyzm ponieważ jest to zgodne z działaniami KBG z lat 80 gdzie do zburzenia Państwa od środka była cała lista działań detomoralizacyjnych i anty nacjonalistycznych przyczyniających się do destabilizacji narodu!

syfon to jak się okazuje lewak komunista twardo walczący o rozpowszechnianie propagandy demoralizującej i niszczącej wartości narodowe w Polsce i na świecie!

PRECZ Z KOMUNĄ!!! 

ocenił(a) serial na 5
tito86

oto cała prawda o propagandzie seksualnej!

Tomas Schuman (Jurij Bezimienow)
Jak zniszczyć państwo - wykład KGB
strategia destabilizacji państw

https://www.youtube.com/watch?v=GsBHBCwIls0

PRECZ Z KOMUNĄ!!! 

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Czyli jak jestem facetem, ale uważam się za babę (bądź na odwrót) to ok, ale jak ktoś uważa się za krzesło, psa czy Spidermana to nagle jest wariatem?

ocenił(a) serial na 7
Freeman_10

żadna osoba trans nie mówi "jestem facetem, ale uważam się za babę". to że tak piszesz jest najlepszym dowodem, że nie powinieneś pisać

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Wiesz o czym mówię i tylko odwracasz kota ogonem, żeby nie odpowiedzieć.

ocenił(a) serial na 7
Freeman_10

nie, nie wiem, co mówisz, bo bredzisz coś o spidermenie i krzesłach i myślisz, że to jest rozmowa o transpłciowości xD

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Nie, te osoby są po prostu debilami.

ocenił(a) serial na 7
Veselar

"uga buga, ale debile, ale gupi są" to jest argument jakiś? ile ty masz lat? 11?

ocenił(a) serial na 7
syf0n

mocne słowa, jak na typunia który zesrał się - dosłownie pod każdym komciem

Freeman_10

Ja tam prędzej bym uwierzył, że jest potomkiem kogoś, kto pochodził ze Śląska:D

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Jak dodamy do slownika slowo 'syfontochuj' to tez odpuscisz? Najgorszy rodzaj przyzwolenia, to odpuszczanie w tak kluczowych kwestiach.
Nie ma w sjp takich slow jak "powiedziołom".
Co prawda slyszy sie jak ludzie tak mowia. Wiesz gdzie? Na wsi.

ocenił(a) serial na 7
Sisshyr

ale nie rozmawiamy o dodaniu do słownika "syfontochuj", tylko o zaimkach które komuśtam z jakiegoś powodu są potrzebne. i po prostu to uszanuj.

i zawsze tak się te dyskusje kończą - zero argumentów, tylko wymyślanie co by było gdyby i strach przed rzeczami, które nie istnieją.

ocenił(a) serial na 7
syf0n

Komu sa potrzebne? Sa dwie płcie, i są odpowiednie do tego zaimki. Cała reszta to fanaberia, w którą próbuje się na siłe przemycić do codziennego życia. Na szczęście nie wszyscy postradali rozum.

ocenił(a) serial na 7
Sisshyr

Komu to potrzebne? Tym właśnie osobom, które chcą, żeby w słowniku istniały te zwroty. xD
czego nie kumasz

ocenił(a) serial na 7
syf0n

,,tylko o zaimkach które komuśtam z jakiegoś powodu są potrzebne. i po prostu to uszanuj."
No a koledze Sisshyr potrzebne jest słowo ,,syfontochuj". i po prostu to uszanuj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones