Fallout (2024)
Fallout: Sezon 1 Fallout sezon 1, odcinek 1
odcinek Fallout (2024)

Koniec

The End 1h 14m
7,6 1 618
ocen
7,6 10 1 1618
Fallout
powrót do forum s1e1

Już w pierwszym odcinku mamy wątek z osobą trans, bo wiadomo że po nuklearnej apokalipsie hormony dostępne są jak dropsy i można "być sobą". Klimat serialu jest super, ale takie wtrącenia dla zaspokojenia ludzi alfabetu wytrącają co chwilę z imersji.

ocenił(a) serial na 7
jm_walczak

Panie nie przesadzaj, zdążyłem obejrzeć już cały serial i owy przedstawiciel tęczowego ludu pojawia się całe dwa razy, raz na początku serialu i są to jakieś 3-5 kwestii mówionych oraz w ostatnim odcinku też tylko w paru scenach także idzie mrugnąć i nie zauważyć

ocenił(a) serial na 7
jm_walczak

to nawet nie jest trans... A tak w ogole nie byloby wazne za co sie uwaza czy nieuwaza taki humanoid. Ma bolca to facet i zapladnia kobiety, ma cycki albo cociaz otwor miedzy nogami, macice i jajniki, to jest zapladniany i nazywany kobieta. Nie ma co wierzyc w glupoty, ze ludzkosc bedzie glupio poprawna kiedy bedzie musiala przetrwac kazdy dzien i odbudowac pule.

jm_walczak

Nawet wywalone mam co to jest, ale co to ma znaczyć ,,powiedziałom"? Nawet autokorekta podkreśla mi to jako błąd. Coś takiego w naszym języku nie istnieje.

Krexx

Ty chyba dzieci w przedszkolu nie słyszałeś :)

lornemalwo

Hahahah. Zaorane...

ocenił(a) serial na 7
jm_walczak

czytam wasze komentarze żałosne płatki śniegu, beksy kwiczące przez łzy, że ich hollywood uciska, bo jest w serialiku osoba, co do której nie jesteście w stanie sobie we łbie ułożyć czy baba czy chłop xD hahaha, jak małe obrażone księżniczki.

ocenił(a) serial na 9
jm_walczak

Nie dość, że bardzo dobry serial oddający ducha gry to jeszcze prawaki się spłakały.

ocenił(a) serial na 8
jm_walczak

Prześladowania prawicy nie ustają xDD

Mira_Kiri

Jeśli już bawisz się w trolling...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Total_War

...i multikonta, to chociaż rób to tak, żeby nie zostać zdemaskowanym po napisaniu zaledwie dwóch komentarzy.

ocenił(a) serial na 8
jm_walczak

xd dziadku

ocenił(a) serial na 8
jm_walczak

Dramat. Mam nadzieję, że nie ma tego w kolejnych odcinkach.

zaz_e

Tam jest gorzej. Ludzie nie żyją w zgodzie ze samym sobą tylko się zabijają! Nie oglądaj! Straszne...

ocenił(a) serial na 10
jm_walczak

Poważne problemy dorosłych ludzi. Jeśli komuś kilka słów i postać trzecioplanowa przekreśla serial to musi mieć naprawdę smutne życie

jm_walczak

Normalna osoba nawet na to nie zwróci uwagi, ale oczywiście mała grupa osób która głośno krzyczy musiała się wyżalić na forum.

ocenił(a) serial na 8
Tomasz_Makao

Nie wiem o co chodzi z tymi trans, komu tu w tym serialu to przeszkadza. Jakbyście znali serie fallout to byście wiedzieli że ten świat był pełen mutantów.

ocenił(a) serial na 7
horseman

trans to nie mutant, to taka sama osoba ze zryta psychika, ktorej sie za duzo wydaje.

ocenił(a) serial na 7
horseman

Czyli przyznajesz, że osoby trans to mutanty?

Freeman_10

Może zaspoleruję trochę podstawówkę, ale każdy człowiek jest mutantem. Nie ma czegoś takiego jak "czystość genetyczna". 

MaksymLwow

"Nie ma czegoś takiego jak "czystość genetyczna". Nie było biologii w szkole czy co?"
Za to jest coś takiego, jak zsekwencjonowany genom ludzki. To była ta biologia u ciebie w szkole czy jej nie było?

Nabongodonozor

Aha. "Zsekwencjonowany genom ludzki" i co? Myślisz, że twój genotyp jest taki sam jak twoich rodziców? Czy o co chodzi? Nie wiesz, że jesteś mutantem - nawet w stosunku do swoich rodziców? Chyba że jesteś ich doskonałym klonem.

ocenił(a) serial na 7
MaksymLwow

Ale na jego podstawie chociażby można określi czy zdrowy osobnik gatunku ludzkiego ma oczy, ile, ile i gdzie ręce itd. itd.. Co więcej jeśli każdy jest mutantem, to nikt nie jest, bo mutacja do odstępstwo od normy, więc jeżeli każdy od normy odstaje, to czym jest ta norma? Czy w ogóle istnieje? Nie szastaj tak wiedzą, bo tylko debila z siebie robisz jak nie wiesz o czym piszesz.

Freeman_10

"Ale na jego podstawie chociażby można określi czy zdrowy osobnik gatunku ludzkiego ma oczy, ile, ile i gdzie ręce itd. itd.. "
Co? HHAHAHA.
"Co więcej jeśli każdy jest mutantem, to nikt nie jest, bo mutacja do odstępstwo od normy, więc jeżeli każdy od normy odstaje, to czym jest ta norma? "
Każdy jest mutantem. Mutacja to zmiana w genach. Nie wiem czy jest "ta norma" bo ty sobie coś takiego wymyśliłeś. Skąd ja mam wiedzieć o co ci chodzi.
"Nie szastaj tak wiedzą, bo tylko debila z siebie robisz jak nie wiesz o czym piszesz."
To, że ty nie wiesz o czym ja piszę, to nie znaczy, że ja nie wiem. Jeszcze brniesz dalej jak już udowodniłeś, że nie masz pojęcia. 
Polecam książkę "Biologia Campbella" tam się dowiesz wszystkiego i przestaniesz mnie rozśmieszać.

ocenił(a) serial na 7
MaksymLwow

Ale wiesz o tym, że każdy zdrowy człowiek rodzi się z uszami po bokach głowy, nie na tyłku, z dwojgiem oczu, nie trojgiem i dwiema rękami, nie pięcioma? A bycie mutantem w uniwersum to dokładnie coś takiego: supermutant, radrakan albo i yao-guai. Więc nie popisuj się wiedzą, bo nawet nie potrafisz jej odpowiednio użyć.

Freeman_10

"Ale wiesz o tym, że każdy zdrowy człowiek rodzi się z uszami po bokach głowy, nie na tyłku, z dwojgiem oczu, nie trojgiem i dwiema rękami, nie pięcioma? "
Zdrowy czyli jaki? Tak jakbyś powiedział, że każda zdrowa ryba ma skrzela i nasi przodkowie, którzy "wyszli z wody" to jakieś niezdrowe wypaczenie. Mutacje mogą być korzystne, niekorzystne albo neutralne - tak czy siak będą mutacjami.
"A bycie mutantem w uniwersum to dokładnie coś takiego: supermutant, radrakan albo i yao-guai"
To jest twoje wyobrażenie bo nie rozumiesz o co chodzi. Są to mutacje wymuszone promieniowaniem. Jeśli o to ci chodzi to osoba trans nie jest wymuszoną promieniowanie mutacją.

"Więc nie popisuj się wiedzą, bo nawet nie potrafisz jej odpowiednio użyć."
Ja się niczym nie popisuje. Przytaczam fakty z wiedzy powszechnej. Ty się popisujesz niewiedzą.

ocenił(a) serial na 7
MaksymLwow

,,Zdrowy czyli jaki? Tak jakbyś powiedział, że każda zdrowa ryba ma skrzela i nasi przodkowie, którzy "wyszli z wody" to jakieś niezdrowe wypaczenie. Mutacje mogą być korzystne,"
Ludzie (jak i inne zwierzęta, ale nie tylko) mają pewien zestaw cech, które posiada większość osobników uznawanych za zdrowe, czyli mogące przeżyć oraz się rozmnożyć. Tak, rodzą się ludzie z trzema rękami lub bez, ale w porównaniu do 99,9% populacji z tylko dwiema rękami, są odstępstwem. Rodzą się też ludzie z jednym okiem pośrodku (choć zwykle są to mutacje tak duże, że nie żyją zbyt długo). Cechy te mogą się zmienić na przestrzeni czasu, ale jest to proces wymagający wielu pokoleń, a nie że teraz nagle ktoś się urodzi z uszami na dupie i wszystko w porządku bo ewolucja.
PS: Co do mutacji - jesteśmy w stanie określić zestaw cech, które dany gatunek posiada w większości i uznać to za ,,domyślny układ", np. skrzela u ryb, dwie ręce u człowieka itd.. Jeśli mielibyśmy zrezygnować z czegoś takiego, to nawet człowieka z rakiem uznalibyśmy za zdrowego.

ocenił(a) serial na 7
MaksymLwow

,,Tak jakbyś powiedział, że każda zdrowa ryba ma skrzela i nasi przodkowie, którzy "wyszli z wody" to jakieś niezdrowe wypaczenie. "
Jeśli przodkowie uzyskali płuca itd. w procesie ewolucyjnym to wszystko w porządku, jeśliby uzyskali nagle z pokolenia na pokolenie, to tak, byłoby to wypaczenie.

Freeman_10


Czyli dla ciebie wypaczeni to jest coś co jest zbyt szybko wg twojej skali czasu? OK można sobie wymyślać różne definicje. Można wtedy ogłosić nowy gatunek np. i wszyscy będą zadowoleni.
Mutacje mogą być korzystne i niekorzystne co nie zmienia faktu, że każdy z nas jest mutantem. Chociaż ja bym na korzystne mutacje nie wybrzydzał. Jakby powstała w ciągu jednego pokolenia to czemu nie?
Jesteś mutantem tak samo jak ja, choć niekoniecznie musi się to objawiać fenotypowo.

ocenił(a) serial na 7
MaksymLwow

Ja już nawet nie wiem o co tu chodzi kolego.

Freeman_10

Wasted:D

Tomasz_Makao

Niestety PISlamosci zawsze muszą się pojawić z krzyżem na plecach w ramach swojej krucjaty.

jm_walczak

skoro film byl krecony przez amerykanow i zobligowany jest do spelniania nowoczesnych standardow hollywood to nie moglo byc inaczej. dla nich nie ma juz ratunku. caly kontynent trzeba ogrodzic murem jak "Uczieczce" Carpentera

ocenił(a) serial na 9
jm_walczak

Szczerze nawet nie zauważyłem, oglądałem z lektorem i dla mnie to była po prostu taka pani żołnierz "babochłop". Imo wcale nie rażące, serial to absolutny sztos i dla takiego psychofana gier jak ja najlepsza ekranizacja jakiejkolwiek gry w historii.

Pawel_462

Hm, pani żołnierz "babochłop", to była np. w Aliens (mam na myśli Vasquez), która nie dość że w żaden sposób nie raziła widza swoją obecnością, bo była wiarygodnie wykreowaną postacią, to jeszcze miewała srogie riposty.

ocenił(a) serial na 7
Pawel_462

,,dla takiego psychofana gier jak ja najlepsza ekranizacja jakiejkolwiek gry w historii."
A widziałeś The Last of Us?

jm_walczak

W grę grałeś? Sądząc po wpisie, to nie.

jm_walczak

Po pierwsze postać niebinarna bardzo naturalnie wpleciona do fabuły. Wyszło to dobrze, nie na siłę jak czasem bywa w innych produkcjach. Po drugie LGBT to żadna nowość w serii gier Fallout było tego od pyty i ciut ciut...

 https://fallout.fandom.com/wiki/LGBT_representation_in_the_Fallout_series

 ...tak więc wielki ból dupci przy okazji serialu jest totalnie nieuzasadniony i od czapy.

mike__25

Jak dla mnie postać niebinarna w tym serialu jest potrzebna, twórcy dobrze ukazali uszkodzenie mózgu poprzez wpływ promieniowania gamma. Oglądałem tylko 1 odcinek i sądzę że żyletkę do buta włożył on sobie sam, statystycznie rzecz biorąc są to osoby które bardzo często się kaleczą a nawet dalej. Jestem ciekaw jakie inne mutanty przedstawi serial

ocenił(a) serial na 10
voin88

Brawo! Świetny komentarz :) W dodatku... jak obejrzysz ostatni odcinek to dowiesz się, kto żyletkę temu włożył do buta :)

ocenił(a) serial na 9
jm_walczak

Jak dla mnie, wątek z Tom był śmieszny, odbieram to jako satyra, w ostatnim odcinku wszystko się wyjaśni w tym temacie. Nie jestem przeciwny osobom lgbt, ale jestem stanowczo przeciwny o trąbieniu o tym na prawo i na lewo, I wmawianiu na siłę że jest to normalne. Serial jak dla mnie jest genialny, świetnie się na nim bawiłem, dostrzegam podobieństwa w serialu do naszego świata. Absurdalne rzeczy z serialu dzieją się na prawdę, w takim świecie żyjemy, mam nadzieję, że nie skończymy tak jak ludzkość w serialu, chociaż mam wrażenie, że sukcesywnie zmierzamy w podobnym kierunku.

ocenił(a) serial na 9
jm_walczak

Niezle ci sie tym odbija ze zapodales watek

jm_walczak

Pasuje do serialu. Ona/On/Ono jest mutantem

ocenił(a) serial na 7
Mubutu

pasować by pasowało ale nie pasuje to do bractwa stali które jest wojskiem usa które po wojnie zaczeło pilnować technologii by się nie rozpowszechniałą na pustkowiach, no gdzie transowi daliby wstąpić do marines i jeszcze odzywaliby do niego ono to jest głupie a sam serial mi się bardzo podobał pomimo tego straszliwego idiotyzmu. Owszem jakby to coś było członkiem ghuli, armi mutantów czy czegoś bardziej otwartego ale barctwo stali jest dosyć rasistowskie z samego założenia.

ChubakaCieLubi

Cały serial jak i uniwersum Fallouta oparte są na absurdach, a ciebie zadziwia, że niebinarny trafił do bractwa. Mógł trafić, każdemu wg. możliwości przydzielane są zadania. Patrząc na niejednego kolesia, który w serialu nie jest niebinarny to też można się za głowę złapać co tam robią wymoczki.

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Nie na takich absurdach, giermkami są wymoczki bo zanim staną się rycerzami muszą im służyć ale bractwo stali toczyło wojnę z super mutantami oraz syntkami bo ich nie tolerowało. Z innymi niż oni nadziewali ich na pal lub palili, tu nie ma organizacji które są dwuznaczne i to że są tam rzeczy absurdalne to jest to normalne ale są one absurdalne inteligenty i logiczny sposób a nie w głupi jak w tym przypadku. Uniwersum Fallouta nie jest jednak oparte na absurdach i wbrew pozorom jest one bardzo logicznie ułożone, polecam zapoznać się z twórczością Carpentera na której został praktycznie zbudowany Fallout bo się do tego odnosi.

ChubakaCieLubi

Ja również polecam się zapoznać o reprezentacji LGBT w uniwersum gier Fallouta

https://fallout.fandom.com/wiki/LGBT_representation_in_the_Fallout_series

Poza tym możliwości fizyczne w przypadku zbroi rycerza schodzą na dalszy plan teoretycznie operować tym mogłoby nawet bezbronne dziecko. To tylko wy żeście sobie ubzdurali, że jak LGBT to mizeria bez możliwości fizycznej obrony, a jak hetero to niejako z automatu już się nadaje. Nijak takie coś nie wynika z uniwersum Falloutowego.

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Znam uniwersum i nie mam z tymi postaciami problemu ale wrzucenie takiej postaci do tej organizacji jest debilizmem czego ty nie rozumiesz?

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Znam uniwersum i nie mam z tymi postaciami problemu ale wrzucenie takiej postaci do tej organizacji jest debilizmem czego ty nie rozumiesz?

ChubakaCieLubi

Żaden debiilizm masz po prostu inną wizję bractwa niż twórcy Fallouta. Każdy wymoczek może ubrać pancerzyk robocika i zgrywać wielkiego macho, czego zresztą masz dobitne przykłady pierwszy rycerz zaatakowany przez niedźwiedzia okazał się miękiszonem, następnie miękiszon-giermek zaczął udawać rycerza przed nowym giermkiem. Jestem na 5 odcinku i jeszcze godnego operatora zbroi nie uświadczyłem, bez względu na orientację i tożsamość płciową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones